Terug naar overzicht

Senior Communicatieadviseur Verandercommunicatie

Functie omschrijving

Voor de ZonMw is FlexIntens op zoek naar een Senior Communicatieadviseur Verandercommunicatie voor 32 uur per week.

ZonMw
Met kennis werken aan een goede gezondheid voor iedereen en daarmee bijdragen aan vernieuwing in zorg, gezondheid en welzijn. Dat betekent werken bij ZonMw.

ZonMw ontwerpt programma’s en financiert gezondheidsonderzoek en zorginnovatie, stimuleert het gebruik van de ontwikkelde kennis én signaleert waar kennis nodig is. Wij ondersteunen de gehele kennisketen; van fundamenteel, praktijkgericht- en actieonderzoek tot de projectmatige implementatie en opschaling van innovaties.

ZonMw verbindt mensen en organisaties op relevante maatschappelijke en wetenschappelijke vraagstukken die van invloed zijn op gezondheid, zorg en welzijn. We werken nauw samen met onder andere onderzoekers, zorgverleners, beleidsmakers, cliënten en burgers. Want alleen samen kunnen we het verschil maken.  Onze hoofdopdrachtgevers zijn het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).

Bij ZonMw werken zo’n 600 mensen in de programma-afdeling, de stafafdelingen beleid, advies & strategie, en bedrijfsvoering. De afgelopen jaren is ZonMw sterk gegroeid in omvang. Samen met een veranderende omgeving vragen deze ontwikkelingen om een doorontwikkeling van de organisatie. Om dit in goede banen te leiden maakt ZonMw een onderscheid in de “run” en “change” van de organisatie.

Veranderprogramma LEF
De groei die ZonMw de laatste jaren heeft doorgemaakt vraagt om een andere, professionele manier van werken. Om die veranderingen effectief en efficiënt te kunnen waarmaken, is dit in een apart veranderprogramma ondergebracht. Het veranderprogramma LEF (logisch, eenvoudig, functioneel) bestaat uit vijf grote organisatiebrede projecten die centraal worden aangestuurd. Dankzij een integrale regie kunnen we afhankelijkheden beter op elkaar afstemmen. Het maakt het werken aan deze projecten efficiënter en zorgt voor een sneller resultaat. Het programma LEF is een tijdelijk programma, met een beperkt aantal “dedicated” ZonMw’ers aangevuld met externe experts.

Het programma LEF kent een dynamiek waarin veranderingen zich snel opvolgen. Er wordt op een lerende manier gewerkt. Dat betekent dat wat niet direct goed gaat, we oppakken en inbedden in onze manier van werken. Dit vraag een actieve manier van werken en het continu blijven zoeken van de verbinding binnen en buiten het programma.

Opdracht
Binnen het team dat het LEF-programma uitvoert ben jij de professional op het gebied van Verandercommunicatie. Je zorgt voor het uitvoeren en bijstellen van de communicatiestrategie en plan van aanpak rondom alle projecten in het veranderprogramma LEF in de aanloop en rondom een releasemoment van diverse veranderingen in het voorjaar van 2025. Je bent lid van het projectteam Communicatie en Trainingen. Samen met de leden van dit team zorg je voor realisatie van de releases in 2025. Je rapporteert aan de projectleider Stroomlijnen.

 Tot je taken behoren:

  • Je bent verantwoordelijk voor het bewaken, doorontwikkelen en uitvoeren van de communicatiestrategie van programma LEF. Je zet dit moeiteloos om naar praktische middelen en kanalen.
  • Je adviseert gevraagd en ongevraagd leden van het programmateam, waaronder programmamanager en de diverse projectleiders op het gebied van (verander)communicatie.
  • Je bewaakt – samen met de teamleden - het verhaal van de veranderingen, en zorgt voor het uitdragen hiervan.
  • Je stemt voortdurend af met diverse projecten binnen LEF en neemt dit mee in de communicatie-activiteiten.
  • Je zorgt voor het actueel houden en doorontwikkelen van de diverse communicatiemiddelen zoals content voor intranet, diverse presentaties, het mede organiseren en invullen van interne bijeenkomsten rondom de verandering.
  • Je houdt je ogen en oren open in de gehele organisatie om te monitoren en analyseren waar mogelijk zorgen en vragen zijn, en wat de behoeften zijn van collega’s om mee te bewegen met de verandering en hoe ze hun rol hierin kunnen pakken.
  • Je monitort en evalueert de effectiviteit van de communicatie-inspanningen en voert, indien nodig aanpassingen door.
  • Je voert de regie op de uitvoering, coördineert de interne communicatie-activiteiten, en stuurt indien nodig externe bureaus/opdrachtnemers aan.
  • Je houdt zicht op planning, budget en bemensing.

Wij zoeken iemand die hoofd en bijzaken kan onderscheiden en tegelijk een sterke uitvoerende drive heeft. Dat betekent dat je snel moet kunnen schakelen (van strategie naar executie en v.v.), een proactieve houding aanneemt en er niet voor terug deinst om beslissingen te nemen en over te gaan tot actie.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Minimaal een afgeronde hbo bachelor opleiding in communicatie van beroepsniveau 4 (C) of hoger
  2. Minimaal 8 jaar aantoonbare werkervaring met het begeleiden en uitvoeren van verandercommunicatieprojecten

Wensen:

  1. Aantoonbare werkervaring met het opzetten en uitvoeren van een communicatiestrategie in organisatie brede verandertrajecten, geef hiervan duidelijk een voorbeeld in het cv
  2. Een afgeronde certificering in change management, bijvoorbeeld Prosci ADKAR of een andere relevante methodiek
  3. Aantoonbare werkervaring bij minimaal 3 verschillende organisaties als communicatieadviseur bij verandertrajecten

Competenties

  • Zelfstandig
  • Uitstekende communicatieve vaardigheden (zowel schriftelijk als mondeling)
  • In staat om op effectieve wijze afstemming te realiseren en inhoudelijke experts aan elkaar en doelstellingen te verbinden
  • Resultaaten oplossingsgericht
  • Toont eigenaarschap, pro-actief en hands-on/praktisch (je denkt na en je doet)
  • Organisatiesensitiviteit (antennefunctie); in staat in snel in zien wat organisatie nodig heeft

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 07-02-2025 om 12:00.

Gewenst aantal uren

32 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures